Muniek Staszczyk - interia.pl z 2.07.04

T Love: Cześć, witam wszystkich w imieniu zespołu, po tej stronie Muniek.
Marta15!!!!: Słyszałam, że chcecie rozwiązać zespół. Czy to prawda?
T Love: Nie rozwiązać tylko zawiesić, ale to dopiero po wydaniu studyjnej płyty, która planujemy wydać na jesieni 2005.

*appassionata*: Czy planujecie koncert w Oświęcimiu?
T Love: Na razie w wakacje nie, może po wakacjach. Gramy cały lipiec, w sierpniu mamy wakacje. Na naszej stronie www.tlove.pl znajdziecie wszystkie informacje. Zapraszam takze na strone fanklubu www.tlove.art.pl

twoja_bejbe: Będziecie na Przystanku Woodstock?
T Love: Tak, na Przystanku będziemy nagrywali koncertowe DVD Wystąpi z nami kilku ciekawych gości, ale to niespodzianka.

lolita_______: Ciekawe, kto komu zawdzięcza sukces piosenki z Krawczykiem, ty jemu czy on tobie?
brenda_22: Jak podobała się współpraca z Krawczykiem
T Love: Trudno powiedzieć, bo tekst napisałem specjalnie dla Krzyśka, miał to być w zamierzeniu duet. Krawczyka poznałem 5 lat temu i od razu się polubiliśmy, to bardzio fajny gość. Kawałek mi się podoba, jest w klimacie lightowego reagge, współpraca była sympatyczna, szczególnie na planie teledysku. Dobrze pracuje mi się z ludźmi, których prywatnie lubię.

<>: Czy spodziewałeś się, że kiedyś będziesz wrobiony w coś takiego jak program ?Mamy Cię?????
T Love: W tej chwili w tv robią furorę tego typu programy i zatraca się granica między rzeczywistością, a telewizyjnym show. Wszyscy się dobrze bawili poza mną, zamkniętym przez godzinę w budce telefonicznej. Przeżyłem traumę taką jak M. Douglas w filmie "Gra".

Kfyfuck: Hej Muniek! Powiedz szczerze, czy na polskim rynku da się zaistnieć od kompletnie nieznanego? Czy naprawdę trzeba jeździć po tych wszystkich popowych ?Idolach? i innych frajerstwach???
T Love: Ja tego nie robilem, ale miałem szczęście, bo zaczynałem w innej rzeczywistości, 22 lata temu. Ja bym się chyba nie zakwalifikował do ?Idola?, nawet dzisiaj. Wykonawcy, którzy wygrali ten teleturniej, nie są zbyt ciekawi moim zdaniem. Brak im autentyczności. To typowa estrada. Na pewno nie rock and roll.

max037: Witaj Muniek... Wychowałem się na Twojej muzyce w latach 80. Planujecie zmianę stylu, czy też do końca macie zamiar grać tak super jak dotąd?
T Love: Dopiero zaczęlismy prace nad nową płytą. Myślę, że będzie ona powrotem do żywego grania. Ale trudno cokolwiek mówić w tej chwili - za wcześnie.

CichyStrzemyk: "Punkowa rebelia już upadła..." - ja osobiście tak nie sądzę. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat Muniek?
T Love: Prawdziwy punk skończył się dla mnie w 1979 roku. Oczywiście została postawa, natomiast uniform i hasło No Future stało się towarem i jest w tej chwili bardzo trendy. Chociaz z drugiej strony dużo młodych ludzi jest zainteresowanych starym punkiem, o czym świadczy sukces koncertów PRL z zeszłego roku, czy też wczorajszy koncert Arahia, który odbył się w Warszawie z udziałem KSU i Kultu.

Latro_23: Co sądzicie o pomyśle sprzedawania swoich utworów przez internet, tak jak to zrobił Perfect?
T Love: Nie mam zdania na ten temat, nigdy jeszcze tego nie robiliśmy. Jeżeli chodzi o stare niepublikowane mp3, to można je znależć na naszej stronie, są do ściągnięcia.

sienkiewiczak: Czy zamierzacie nawiązać współpracę z zagranicznymi zespołami i razem z nimi nagrywać płyty i dawać koncerty?
T Love: Jesteśmy otwarci na wszystko, grywamy czasami za granicą, ale niezbyt często. Zrobiliśmy ostatnio kilka angielskich wersji naszych piosenek, może się ktoś tym zainteresuje...

LOLA!!!!: Cześć Muniek! Przebywam obecnie w Stanach i jestem ciekawa, kiedy - jeśli w ogóle planujecie tutaj koncerty...?
T Love: Mieliśmy grać w kwietniu, ale mój stan psychiczny nie był najlepszy, odwołaliśmy te koncerty, za co wszystkich przepraszam. Mam nadzieję, że odbędą się one po wakacjach.

browarek_[^_^]: Pytanko:macie zamiar nagrać coś w stylu Ajrish???
T Love: Lubię irlandzi folk, ale takie klimaty realizowałem w Szwagierkolasce.

P.A.T.R.Y.K_18: Co myślisz o HIP-HOP-ie??
T Love: Jest dobry hip hop i zły hip hop. Raczej popieram i się przyglądam. Nagrałem nawet kawałek z zespołem Zipera pt. ?Do roboty?, jest na ich ostatniej płycie.

Women!!!!!!: Muniek co sądzisz o Kubie Wojewódzkim wielkim showmanie ? Przyjaźnicie się?
T Love: Znamy się wiele lat. Ale trudno to nazwać przyjaźnią, raczej koleżeństwo. Kuba to inteligentny narcyz.

mieta84: Czy to prawda, że miałeś głęboką depresję i dlatego odwołaliście koncerty w Stanach?
T Love: Tak, to prawda, ale już jest lepiej.

merida_666: Czy uważacie, że coś się zmieniło w waszej muzyce w ciągu ostatnich lat?
T Love: Nasza muzyka zmieniała się z płyty na płytę, każda płyta jest w zasadzie inna. Elementym wspólnym były tylko moje teksty i wokal. Sam nie wiem, jaka będzie ta następna płyta.

Barthas_ftp: Co masz na myśli, mówiąc dobry Hip-Hop i zły Hip-Hop?
T Love: Nie lubię w nich klimatów, które propagują przemoc i bandyterkę, natomiast szukam w hip hopie nowego języka i sposobu opisu rzeczywiśtosci.
T Love: Jak w każdej subkulturze zostaną tylko ci najlepsi. Nie można przecież w kółko rymować o blantach i sztukach.

natka_kita: Jakie zespoły z polskiej sceny muzycznej najbardziej szanujesz i polecasz?
T Love: Słuchaj, no jest wiele zespołów... Zawsze lubiłem Myslovitz, Pidżamę Porno, Kult. Myślę, że jest mnóstwo młodych zespołów, o których nie słyszeliśmy. Np. w Warszawie jest fajna nowa kapela, o której nikt nie slyszał, nazywa sie Car is on fire.

t_gbo_ja: Czy twoim zdaniem to, że weszliśmy do Uni Europejskiej poprawi coś w Polsce?
T Love: Raczej tak, ale to zależy wiele od nas samych, tzn. od ludzi, którzy będą rządzić tym krajem. Na pewno jest duża różnica pomiędzy Lepperem, a np. Platformą Obywatelską.

Siwy-t-loveARTpl: Z jakiego swojego tekstu jesteś najbardziej zadowolony?
T Love: Teraz najbardziej interesuje mnie to, co będzie. Chciałbym znaleźć jakiś nowy język opisu w piosenkach, bo zauważyłem, że się niebezpiecznie powtarzam. Myślę, że było sporo dobrych tekstów, ale ta ocena należy bardziej do fanów, trudno mi o tym mówić.

Kot_z_lodufki: Gdybyś nagrywał teraz coś z Kazikiem co by to było ?
T Love: Nie wiem, Kazik robi swoje, ja swoje. I tak to wyglada. Jesteśmy bardzo różni, chociaż ludzie często nas łączą. Ja jestem bardziej lightowy, rozrywkowy, a Kazik jest zaangażowany.

arlekin24: A czy poza życiem rodzinnym i pracą jest coś co zajmuje ci czas, jakaś pasja? Czy lubisz czasem pobyć sam?
T Love: Obecnie Euro 2004. A tak w ogóle to, lubię podróżować. Byłem niedawno na Kubie, to bardzo ciekawe doświadczenie.

Idzia: Komu kibicujesz na Euro?
merida_666: Gdybyś nie został piosenkarzem, to co byś teraz robił?
T Love: Wszystkie ?moje? drużyny odpadły, ale jeżeli już, to chyba w niedzielę jestem minimalnie za Portugalią. Gdybym nie zostałpiosenkarzem, byłbym nauczycielem języka polskiego.

missundazotody: Czy komuś, kto nie zna waszej twórczości, polecałbyś przesłuchanie najpierw starszych płyt a dopiero potem zapoznawanie się z nowościami, czy może na odwrót?
T Love: Myślę, że tak jest naturalnie, bo widać, jaką drogę przebył zespół.

??ciekawa??: Czy bycie sławnym jest męczące?
T Love: Dostaję od ludzi raczej dobrą energię, nigdy nie miałem ochroniarza, jestem normalnym facetem, ale czasami, czasami bywa to może nie męczące, ale ograniczające pewną prywatność. Np. trudno byłoby mi pojechać w szczycie sezonu do kurortu typu Sopot, chociaż wcale bym nie chciał.

nggn: Czy to prawda, że przeznaczasz jakieś pieniądze na cele charytatywne?
T Love: Prawda, czasami zupełnie się z tym nie obnosimy, gramy w różnych miejscach, jeżeli można komuś pomóc. W tym roku zagraliśmy np. dla dwóch domów dziecka, aby zebraćkasę na wakacje dla dzieciaków. Ale nie jestem Chrystusem i nie jestem w stanie wszystkim pomóc.

Mona_Lisa19: Wiesz pisze, że trwa rozmowa z zespołem, ale gdzie reszta? Ja widzę tylko ciebie?
T Love: Mówiłem na początku, że reprezentuję dzisiaj zepół. Jestem sam. Za chwilę gramy koncert w Chorzowie, będę się więc musiał zwijać.. Zapraszam na koncert.

Idzia: A jak samopoczucie przed dzisiejszym koncertem??
T Love: Troche zmęczony jestem, ale rozkręcę się na koncercie.

dagmara******: A co sądzisz o Michale Wiśniewskim?
T Love: A co Ty sądzisz o Andrzeju Lepperze?

marcin-marian: Jak walczycie z piractwem w Polsce ? Czy staracie się o to, aby płyty były tańsze?
T Love: Z piractwem powinnno walczyc panstwo. JHa nie jestem od walki z piractwem.
T Love: Jasne, że tego nie popieram, to chyba logiczne. Dziekuje za pytania i sporą frekwencję. Miłych wakacji!!!

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcejRozumiem